Reklama

Reklama

Przy szkołach będzie jeszcze zieleniej

Opublikowano: sob, 25 gru 2021 12:35
Autor:

Przy szkołach będzie jeszcze zieleniej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie - Jak to wszystko się przyjmie, to na wiosnę będziemy mieli pięknie – mówi dyrektor szkoły w Zagłobie.

Reklama

Gmina Wilków chce być przyjazna naturze. Dlatego też samorząd czyni starania, aby jak najwięcej pozyskać środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekty ekologiczne. Kolejny tego typu udało się już zrealizować. Tym razem we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet "Rogowianki".

Celem wspólnego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców.

- W ramach projektu przy trzech naszych szkołach utworzyliśmy mini ogrody botaniczne. Wszystkie zaplanowane działania zostały już zrealizowane – mówi Daniel Kuś, wójt gminy Wilków.

Ogrody zdobią place szkolne w Wilkowie, Zagłobie i Rogowie. Na ich utworzenie poszło 25.680 zł. Pieniądze wydane zostały m.in. na zakup sadzonek roślin i przygotowanie miejsc pod nowe nasadzenia, tabliczek informacyjnych oraz poidełek dla owadów.

Zrealizowane przedsięwzięcie to same korzyści.  Główna to podniesienie poziomu wiedzy uczniów i świadomości ekologicznej – wskazują dyrektorzy. Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się w tworzenie mini ogrodów. Sadzili rośliny, poznawali nowe gatunki i ich wymagania siedliskowe.

W Zagłobie ogród powstał przy nowym placu zabaw i boisku. Już nadał on uroku. Na wiosnę, gdy wszystko się zazieleni, będzie jeszcze ładniej. Szkoła przy okazji chce promować zdrowie i przyjemne spędzanie czasu na łonie natury.

- Chcieliśmy oddzielić teren, gdzie uczniowie uprawiają sport. Powstał tam też kącik dla pszczół. A przy wejściu do szkoły powstała alejka z berberysów i wrzosów – mówi Waldemar Bernacki, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zagłobie.

Mimo iż przy szkole zieleni i drzew nie brakuje, to placówka planuje pozyskać również środki na kolejne nasadzenia.

Władze gminy liczą na efekt długofalowy projektu. Są przekonane, że kolejne pokolenia uczniów będą mogły korzystać z tego, co udało się teraz wspólnymi siłami zrobić. 

Agnieszka Ciekot

Więcej ciekawyc hinformacji znajdziesz w aktualnym numerze Wspólnoty Opolskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy