Reklama

Reklama

Powiat: Umowa podpisana, w czerwcu drogowcy wkroczą na kolejne drogi powiatowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Na przebudowę dróg powiatowych biegnących przez wieś mieszkańcy Dąbrowy Wronowskiej, Adeliny, Lipin, Emilcina, Rudy Godowskiej i Dębin czekali lata. W końcu się doczekali. – W pierwszej kadencji zastanawiałem się, czy dożyję remontu tej drogi - przyznaje sołtys Dębin.

Reklama

 

We wtorek w Dąbrowie Wronowskiej (gm. Poniatowa) miało miejsce uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Powiatu a firmą PBI Infrastruktura dotyczącej przebudowy trzech odcinków dróg powiatowych. Mowa o drogach Poniatowa – Chodel, Adelina i Plizin – Emilcin, czyli 16 km nowej nawierzchni.

 

- Dzisiejsza umowa, którą podpisujemy na prawie 16 km, da nam prawie sto kilometrów dróg, które wyremontowaliśmy na terenie powiatu w ciągu 2,5 roku – podkreśla z satysfakcją Dariusz Piotrowski, starosta opolski.

Realizacja inwestycji stała się możliwa dzięki współpracy czterech samorządów – powiatu, a także gmin Chodel, Opole Lubelskie i Poniatowa, które złożyły się na wkład własny do projektu. A jest to około 800 tys.zł. Pozostałą kwotę udało się pozyskać powiatowi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Całość pochłonie 15,7 mln zł.

- Można powiedzieć, że nadeszła wiekopomna chwila – uważa Paweł Karczmarczyk, burmistrz Poniatowej. – W poprzedniej kadencji były tylko zamierzenia i na tych zamierzeniach kończyło się. 16 km dróg, w jednym wniosku, zadaniu, coś takiego nie miało miejsca w poprzednich kadencjach – dodaje.

 

Wykonawca zapowiada rozpoczęcie prac w czerwcu i już dzisiaj ostrzega mieszkańców przed utrudnieniami jakie się pojawią. Prawdopodobnie drogowcy rozpoczną prace w Adelinie (gm. Chodel).

- Stan naszej drogi woła o pomstę do nieba – mówi Zdzisława Bielecka, sołtys wsi Adelina. – Jest to droga, którą dojeżdżają pracownicy szklarni, pieczarkarni. Jest ona bardzo potrzebna, żeby ją jak najszybciej wyremontować. Myślę, że dzięki tej drodze będziemy mieli ulepszony dojazd nie tylko do szpitala i kościoła ale i do pracy – dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy