Reklama

Reklama

Powiat opolski: Tym razem Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat opolski: Tym razem Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie W czwartek, 30 czerwca na sesji absolutoryjnej powiatu opolskiego radni wzięli na tapet raport o stanie powiatu oraz zeszłoroczny budżet.

Reklama

Nikt z mieszkańców nie zdecydował się na udział w debacie o stanie powiatu opolskiego. Za to nasi powiatowi radni nie zawiedli. Zenon Rodzik upomniał się o większe wsparcie rolnictwa, a Krystyna Sołdek zwróciła uwagę, że należałoby pomyśleć o młodych ludziach, którzy po ukończeniu szkoły średniej wyjeżdżają na studia do większych miast i tam już zostają, bo nie mają po co wracać. 

- Pan starosta uwypuklił tu te ważniejsze sprawy, czyli te, które uważał za zasadne, właściwe. Mówiąc bardziej obrazowo: sukcesy - powiedział Zenon Rodzik. - Dużym wyzwaniem i problemem jest jednak to, co próbowałem czasami zaszczepić, zachęcić (...) do mocniejszego i aktywniejszego wspierania rolnictwa - dodał, apelując o przyspieszenie pomocy po katastrofach, jakie w minionych latach dotknęły wielu rolników w powiecie opolskim, m.in. nawałnice, gradobicia, powodzie. Rodzik zwrócił też uwagę na statystyki służby zdrowia, migrację zewnętrzną, niż demograficzny. 

- Te drogi, jak widzimy, ważne są, cieszą. Może słupki wyborcze, może otwarcia, może pochwali poseł, może siebie pochwali, czy starostę. Ale, jak widzimy, tak do końca nie zatrzymują ani naszych mieszkańców, ani tak za bardzo nie wykreowały miejsc pracy, bo nie ma nowych zakładów - zakończył.

- Czas pomyśleć o rozwoju! - mówiła Sołdek. - Największym problemem dla naszego powiatu jest demografia. Uznała, że budowa dróg poprawi jakość życia, ale nie zatrzyma u nas młodych ludzi. Podkreśliła potrzebę powstawania nowych miejsc pracy, ale też oddziału dziecięcego w szpitalu. 

Po debacie radni głosowali nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu. Głosowało 19 radnych, z czego 13 głosów było za, a sześć osób wstrzymało się od głosu. 

Sprawozdania z wykonania budżetu oraz sprawozdania finansowe przez komisje stałe Rady Powiatu oraz przez RIO zostały zaopiniowane pozytywnie. 

Oczywiście poruszona została także sprawa komornika w Starostwie. 

Mimo wszystko 15 głosami za przy czterech wstrzymujących się radni udzielili Zarządowi Powiatu także absolutorium.

Więcej na ten temat w kolejnym numerze Wspólnoty Opolskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy