Reklama

Reklama

Powiat opolski: Pamiętacie o odśnieżaniu chodników?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat opolski: Pamiętacie o odśnieżaniu chodników? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Przypominamy: właściciele lub użytkownicy nieruchomości, przy których znajdują się chodniki dla pieszych, zimą mają obowiązek usuwania z nich śniegu i lodu.

Reklama

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele terenów powinni zadbać nie tylko o czystość i porządek wokół swoich nieruchomości. Są oni zobowiązani także do sprzątania śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń, jakie znajdują się na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości.


Dotyczy to współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością. W przypadku nieruchomości, w których ustalona jest odrębna własność lokali, obowiązek sprzątania m.in. śniegu spada na osoby zarządzające budynkiem, jeśli nie został wybrany zarząd.

CZYTAJ TAKŻE: Mamy śnieżny niż. Jak przygotowania drogowców?

Obowiązek wynikający z ustawy dotyczy wszystkich nieruchomości, bez względu na to, jakie mają one przeznaczenie i w jaki sposób są użytkowane.
Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni więc pamiętać o sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków. Jeżeli tego nie zrobią, mogą spodziewać się dość przykrych, a nawet kosztownych konsekwencji.
Jak mówi art. 117 ust. 1 kodeksu wykroczeń: "Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy (…), podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany". Mandat może nałożyć policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy