Reklama

Reklama

Powiat opolski: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powiat opolski: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś zagrożenia, możesz je szybko zgłosić policjantom, wchodząc na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już od 2016 roku służy przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jej obsługa jest intuicyjna, a katalog zgłoszeń, które można na nią nanieść, bardzo szeroki. Aplikacja ułatwia kontakt między mieszkańcami a policją. Funkcjonariusze reagują na każdy przesłany sygnał dotyczący zagrożenia.


KMZB pozwala też na szybkie zgłoszenie zachowań noszących znamiona przestępstwa, m.in. dotyczące użycia środków odurzających w najbliższej okolicy. Na takie sygnały reagują policjanci z pionu kryminalnego, podejmując działania dążące do wyeliminowania zachowań przestępczych. Wszelkie sygnały są weryfikowane przez funkcjonariuszy. Jeżeli jakieś zagrożenie się potwierdzi, będzie przez nich eliminowane.


Na mapie powinny znaleźć się dane o zdarzeniach, które są najbardziej uciążliwe społecznie, np. przekraczania dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie i inne.

Mapa nie jest narzędziem do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji, w tym przypadku korzystać należy z numeru alarmowego 112.

Obsługa aplikacji jest prosta i intuicyjna, żeby każdy mieszkaniec przez mógł szybko i anonimowo zgłaszać różne problemy.

Od początku jej funkcjonowania na terenie powiatu wskazano 2685 zagrożeń, a funkcjonariusze potwierdzili 1468 z nich, z czego 1431 zostało wyeliminowanych. Najwięcej zgłoszeń w powiecie opolskim - aż 893 - dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Ale były też przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości (719), nieprawidłowego parkowania (419). Zdarzały się również zgłoszenia o dzikich wysypiskach śmieci, wałęsających się psach oraz aktach wandalizmu.


- Zachęcamy do korzystania z aplikacji za pomocą swojego smartfona czy tabletu. Wystarczy wpisać adres: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html - mówi asp.szt. Edyta Żur z KPP w Opolu Lubelskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy