Reklama

Reklama

Powiat opolski: Koncert z pomocą dla Nelki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Mała Nelka z Kolonii Kamień potrzebuje ponad 1 mln zł na operację wydłużenia kończyn. Trwa zbiórka przedmiotów na aukcje, które przeprowadzone zostaną podczas zaplanowanego na sierpień koncertu charytatywnego w Puławach

Reklama

Nelka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną - achondroplazją, która objawia się skróceniem kończyn górnych i dolnych, a także obniżonym napięciem mięśniowym. Dziewczynka obecnie ma tylko 75 cm wzrostu, codziennie korzysta z rehabilitacji, potrzebuje także wizyt u specjalistów, którzy przygotowują ją do szeregu operacji wydłużania kończyn. Operacje przeprowadzi dr Paley w Paley European Institute w Warszawie.

Obecna cena zabiegów wynosi ponad 1 mln zł. Z tak ogromnym kosztem rodzina dziewczynki nie poradzi sobie bez pomocy innych. Mama Neli, Kinga Wychodzka oraz ciocia dziewczynki, Agnieszka Ozimek robią wszystko, co w ich mocy, żeby zdążyć z zebraniem pieniędzy potrzebnych na operacje. Powstał nawet Społeczny Komitet Pomocy Nelce. Biorą udział w wielu wydarzeniach i festynach, podczas których prowadzą zbiórki na rzecz dziewczynki.
Wyścig z czasem trwa. Stąd pomysł zorganizowania w Puławach koncertu charytatywnego, podczas którego także będą zbierane fundusze na operacje dziewczynki. Z taką inicjatywą wyszedł dziennikarz Marcin Mizera, który jednocześnie jest organizatorem wydarzenia.
 
 
Koncert "W hołdzie zwycięzcom - 1920" odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 17 w sali balowej Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach.
- Wystąpi m.in. Norbert "Smoła" Smoliński - muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Założyciel zespołu Contra Mundum. Będą również muzyczni goście specjalni. Uczcimy Bohaterów Bitwy Warszawskiej, a w przerwach koncertu odbędzie się aukcja dzieł sztuki, z której dochód w całości przekazany zostanie na leczenie i operację 3-letniej Nelki - mówi Mizera. Wstęp na koncert będzie wolny.
Wspólnota Opolska objęła zbliżające się wydarzenie swoim patronatem. Bez pomocy innych Nelka nie będzie mogła normalnie funkcjonować. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przekazywanie przedmiotów na aukcje. Mogą to być np. obrazy, rzeźby, rękodzieło, kubki, książki i inne interesujące przedmioty, ale także vouchery na różnego rodzaju usługi, np. na zabiegi kosmetyczne. Każdy z przekazanych fantów to cegiełka na drodze do miliona.
 
Jak możemy pomóc Nelce?
Poza przekazaniem przedmiotów na licytacje, cały czas aktywna jest zbiórka na operację dziewczynki:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, w tytule wpisując: 40249 Wychodzka Nela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Osoby, które chcą pomóc w organizacji koncertu mogą kontaktować się z Marcinem Mizerą - tel. 541 087 747 albo Agnieszką Ozimek ze Społecznego Komitetu Pomocy Nelce - tel. 508 537 333.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy