Reklama

Reklama

Powiat opolski: Komisarz wyborczy wygasił mandat radnej Krystyny Sołdek. Kto ją zastąpi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AC

Powiat opolski: Komisarz wyborczy wygasił mandat radnej Krystyny Sołdek. Kto ją zastąpi? - Zdjęcie główne

Andrzejn Chyła | foto AC

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Największe szanse na zostanie radnym ma Andrzej Chyła. Pod warunkiem, że nie utracił prawa wybieralności i przyjmie mandat.

Reklama

15 marca komisarz wyborczy wydał postanowienie o wygaszeniu mandatu radnej Rady Powiatu w Opolu Lubelskim Krystyny Sołdek w związku ze śmiercią. Sołdek pochodziła z Poniatowej. I z tego okręgu wyborczego w ostatnich wyborach samorządowych wywalczyła mandat startując z listy PSL.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

Osobą uprawnioną do objęcia mandatu po niej jest następna osoba z listy, która miała najwięcej głosów. A jest to Andrzej Chyła z Kraczewic Rządowych (274 głosy).

- Pod warunkiem, że osoba ta nie utraciła prawa wybieralności – zaznacza Daniel Drzyzga, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie. - Komisarz wyborczy sprawdzi to, zapyta też kandydata czy obejmie mandat. Jeżeli osoba ta w ciągu trzech dni pisemnie nie odpowie to komisarz uznaje, że przyjmuje mandat – objaśnia.

 

Andrzej Chyła zasiadał już w Radzie Powiatu w Opolu Lubelskim. Mandat nieprzerwanie sprawował przez 16 lat (od 2002 do 2018 roku), w tym czasie pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego komisji rolnictwa i przewodniczącego komisji budżetu. W latach 2006 – 2008 był też wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Czterokrotnie zasiadał również w Zarządzie Powiatu jako nieetatowy członek.

 

Jeśli Chyła zrezygnuje z objęcia mandatu to szansę na zostanie radną będzie miała kolejna osoba z listy PSL. A jest to Jadwiga Flasińska z Niezabitowa Kolonii (213 głosów). W poprzedniej kadencji była radną powiatową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy