reklama
reklama

Powiat: Mamy 10 koncepcji Smart Village w regionie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat: Mamy 10 koncepcji Smart Village w regionie - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskieProjekt "Smart Village, czyli jak poprawić życie na wsi" skierowany jest do wszystkich, którym zależy na rozwoju miejscowości, w których mieszkają.
reklama

Szkolenia pod nazwą "Moja Inteligentna Wieś", w których udział brali mieszkańcy wszystkich gmin powiatu opolskiego, odbywały się już od końca ubiegłego roku. Miały one na celu przedstawienie zagadnień związanych z naborem wniosków na opracowanie Koncepcji Smart Village.
Szkolenia polegały m.in. na tworzeniu map zasobów konkretnych miejscowości. Nie zabrakło rozmów o problemach lokalnych społeczności oraz o nowoczesnych sposobach ich rozwiązania.


- Z niecierpliwością czekamy na efekty i życzymy owocnej pracy, która przyniesie wiele satysfakcji. Pamiętajcie Państwo, że na każdym etapie służymy pomocą - przekazuje Lokalna Grupa Działania "Owocowy Szlak", która w razie potrzeby służy też pomocą wnioskodawcom.



8 lutego na posiedzeniu Rady Lokalnej Grupy Działania "Owocowy Szlak" złożone wnioski zostały ocenione. Rada wybrała wnioski, które otrzymają dofinansowanie i zatwierdziła listę, na której znalazły się:
- Koło Gospodyń Wiejskich w Granicach,
- KGW w Wólce Kolczyńskiej "Wólczanki",
- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Skoków,
- Koło Gospodyń Wiejskich Rogów,
- Koło Gospodyń Wiejskich w Poniatowej Kolonii,
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej,
- Koło Gospodyń Wiejskich "Noworąblowianki" w Noworąblowie,
- Gmina Łaziska,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Mazanowie,
- Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkowie nad Wisłą.



Smart Village (inteligentna wieś) to podejście, które Komisja Europejska opisuje jako rozwijanie społeczności i obszarów wiejskich w oparciu o ich silne strony oraz kapitał, jaki mają. To poszukiwanie nowych rozwiązań i możliwości przy zastosowaniu technologii cyfrowych, telekomunikacyjnych po to, by mieszkańcy czy przedsiębiorcy mogli osiągać korzyści. Chodzi przede wszystkim o poprawianie jakości życia, ale też standardu usług publicznych, ale poprzez wykorzystanie potencjału drzemiącego na danym obszarze. Nie jest to więc rozwiązanie uniwersalne - dla każdej społeczności będzie inne.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama