Reklama

Reklama

Poniatowa: Śmieciowy problem na osiedlach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Poniatowa

Poniatowa: Śmieciowy problem na osiedlach - Zdjęcie główne

Coraz więcej nieprawidłowości w segregowaniu odpadów | foto UM Poniatowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Urząd Miasta w Poniatowej zaapelował do mieszkańców o zwrócenie większej uwagi na segregację śmieci. Wykryte nieprawidłowości spowodować mogą wzrost opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

ReklamaNiesegregowanie odpadów komunalnych grozi podwyższeniem opłat dla całej wspólnoty mieszkaniowej. Zwłaszcza w sytuacji, gdy śmieci, które należy segregować, trafiają do pojemników z frakcją mieszaną. Opłata za opłaty zmieszane wynosi w gminie Poniatowa 40 zł od osoby.


Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Poniatowej informuje, że coraz częściej widać rażące nieprawidłowości w segregacji śmieci na poniatowskich osiedlach. A trzeba pamiętać, że nawet gdy kilka osób nie segreguje odpadów - konsekwencje w postaci podwyższenia opłat poniosą wszyscy.


Przypomnijmy, że w gminie Poniatowa stawka za gospodarowanie odpadami wynosi 16 zł na wsi, 18 zł w zabudowie jednorodzinnej w mieście i 20 zł w blokach.

Mieszkańcy posiadający kompostownik dostają zniżkę 1 zł, czyli 15 zł od osoby (ale dotyczy to tylko domków jednorodzinnych). Są to opłaty dla osób segregujących śmieci. 

W 2021 roku Gmina Poniatowa dołożyła do odbioru i zagospodarowania odpadów z własnego budżetu 490 415,40 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy