"Niepodległa w sercach dzieci i młodzieży oraz dorosłych" to pierwszy organizowany w Poniatowej Festiwal Piosenki Harcerskiej/Patriotycznej. Wydarzenie realizowane jest w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki „MIĘDZYPOKOLENIOWE CENTRA EDUKACYJNE – WSPARCIE INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Niezłomna Polska Dobre Słowo z prezesem Michałem Kramkiem.
- Moim pragnieniem jest, aby harcerstwo młodzieży, dzieci stanowiło coraz liczniejszą grupę w Poniatowej, jak i w powiecie opolskim. Potrzebujemy myślących ludzi, którym w życiu zależy na czymś więcej niż tylko na nowym modelu telefonu. Drużyny harcerskie stają się dziś oazą na oceanie konsumpcyjnego stylu życia. Mam zawsze z tyłu głowy misję ZHP, którą jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań, bo przecież pamiętamy słowa Jana Zamoyskigo "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - mówi Michał Kramek.
Gwiazdami wieczoru będą Lech Makowiecki. Z wykształcenia - inżynier budowy okrętów; z wyboru - bard, autor, kompozytor, scenarzysta, felietonista ("Sieci", "GPC"). Lider zespołu "ZAYAZD", admirator Mickiewicza (płyta „Zayazd u Mistrza Adama"), piewca tradycyjnego modelu rodziny (album "Ja jestem twój dom"), fan Józefa Piłsudskiego i JP II. Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (patrz - autorskie płyty: "Katyń 1940", "Patriotyzm", "Obudź się, Polsko”, „Niepodległa" oraz tomiki wierszy: „Pro publico bono”, "Ja tu zostaję”, „Niepodległa"). Prowadzi cykliczne autorskie audycje słowno-muzyczne w radiowej Jedynce pt. "Wieczór z Historią".
CZYTAJ TAKŻE: Zastawki: Audi dachowało, kierowca pijany
Harcerski Muzyczny Zespół „Arse” - tworzony przez harcerki i harcerzy, członków i byłych członków Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działają już 8 lat. Początkowo zespół został sformowany w celu oprawy muzycznej Mszy Św. rozpoczynającej pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, lecz po tym wydarzeniu pojawił się pomysł zawiązania stałego składu.
Założycielem zespołu był Dominik Mazur, obecny lider, który zebrał garstkę muzykalnych osób z lubelskich drużyn.
Monika Grajewska jest wokalistką, muzykiem, producentem muzycznym, kulturoznawcą i menedżerem kultury. Urodziła się i wychowała w Lublinie. Od siódmego roku życia uczęszczała do Szkoły Muzycznej, gdzie pobierała naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Swoje talenty wokalne i taneczne rozwijała w Zespole Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej. Pierwsze lekcje emisji głosu udzielała jej Maja Waliniak w Młodzieżowym Domu Kultury przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów. Brała udział w różnych przeglądach i konkursach piosenki, w ramach których zdobywała nagrody i wyróżnienia. W roku 2018 za wybitne osiągnięcia artystyczne została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2019 r. otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Piotra Glińskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.