Reklama

Reklama

Połamali zęby na Burku i Opoce

Opublikowano: 20 lipca 2021 09:07
Autor:

Połamali zęby na Burku i Opoce - Zdjęcie główne

Tomasz Opoka (od lewej) i Piotr Burek ocaleli na stołkach dzięki głosom opozycji - PSL i Małej Ojczyzny oraz pojedynczym głosom radnych z PiS, którzy wyłamali się z partyjnej dyscypliny w głosowaniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie POWIAT OPOLSKI: To już otwarta wojna w opolskim PiS. Po tym, jak przewodniczący Rady Powiatu i jego zastępca nie udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, część radnych urządziła sąd nad "buntownikami".

Reklama

PiS-owski Zarząd Powiatu w Opolu Lubelskim nie otrzymał wotum zaufania od radnych. Porażka zabolała, i to mocno. Stąd wnioski o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu i jego zastępcy pojawiły się błyskawicznie. Zaledwie dziesięć dni po sesji Rady Powiatu, na której Burek zagłosował przeciwko udzieleniu wotum zaufania, a Opoka wstrzymał się od głosu.
 
PiS karze swoich
Losy przewodniczącego Piotra Burka i jego zastępcy Tomasza Opoki ważyły się w miniony czwartek. Program sesji co prawda nie przewidywał ich odwołania, ale od kilku dni głośno było w Opolu, że szykuje się trzęsienie ziemi w Radzie Powiatu. I ostatecznie do niego doszło.
Nasze źródła w PiS twierdzą, że ukarania "buntowników" tak naprawdę domagali się starosta i szef opolskich struktur PiS, a wierni im radni mieli być tylko wykonawcami woli.


- Obaj próbowali wprowadzić partyjną dyscyplinę podczas głosowania, spotykali się na rozmowach z radnymi i montowali potrzebną do odwołania większość. Ostatecznie ponieśli klęskę. I dobrze, bo nie można kierować się zemstą. Na brak wotum zaufania starosta i jego zastępca zapracowali i w końcu powinni sobie to uzmysłowić. Pan Plis też (przyp.red. – szef opolskich struktur PiS, burmistrz Opola Lubelskiego) – słyszymy od naszego rozmówcy.

 

 (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 dni temu | ocena +2 / -1

  Powiślok

  Zenek proponował wielką koalicję. Ale te młoty chciały rządzić same. Nic to że się na niczym nie znali. I to są efekty.

 • 9 dni temu | ocena +4 / -3

  546564564564

  niektórzy przepatrują na oczy i jakimi kompetencjami mogą się pochwalić włodarze powiatu opolskiego nie pomoże krasomówcze gadanie na PSL trzeba coś robić nie tylko obrażać innych i szukać głupszych od siebie żeby wybierali włodarze rządzicie 3 lat prawie wszystkie projekty były rozpoczęte za poprzedniej władzy swoich zero drogi czy inne projekty wszystko zrobili ludzie poprzedniej władzy dziś to rozdaliście stołki swoim i czekacie na oklaski a tu nie widać i nie będzie pani redaktor proszę nie usuwać takiej mojej refleksji dziękuję

  • 8 dni temu | ocena +3 / -0

   Xyz

   Projekty.....które 😂. 20lat rządzili. Ludzie poprzedniej władzy 😂