Reklama

Reklama

Opole Lubelskie: Trwa modernizacja oświetlenia ulicznego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: Trwa modernizacja oświetlenia ulicznego  - Zdjęcie główne

Prace idą pełna parą. Zostały już wymienione oprawy na kilku ulicach w Opolu Lubelskim | foto UM Opole Lubelskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Ma być taniej i widniej. Na terenie gminy Opole Lubelskie trwa rewolucja oświetleniowa. Stare lampy sodowe zastępowanie są nowymi ledowymi.

Reklama

 

Pierwsze prace ruszyły jeszcze w grudniu. Wykonuje je warszawska spółka Pollight, która powinna zmodernizować całe oświetlenie uliczne na terenie miasta i gminy do końca maja.

Prace idą pełna parą. Zostały już wymienione oprawy w: Kluczkowicach Osiedlu, Kluczkowicach, Górnej Owczarni, a także na kilku ulicach w Opolu Lubelskim - Rybackiej, Morwowej, Kraszewskiego, Brejdygant, Willowej, Kwiatowej, Przedmieście, Krzywe Koło, Działkowej, Kopernika, Witosa, Rataja, Lubomirskiej, Konarskiego, Armii Krajowej, Orzeszkowej, Wyszyńskiego, Leśnej, a także na osiedlu przy ul. Krasickiego oraz łączniku ulic Fabrycznej i Kolejowej.

 

W ramach inwestycji wykonane zostanie także dziewięć nowo zaprojektowanych obwodów oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Takie obwody wykonane zostały już w Jankowej, Kluczkowicach Osiedlu, Wrzelowcu, Górach Opolskich, Górnej Owczarni oraz na łączniku ulic Rybackiej i Zagrody w Opolu Lubelskim. Na wykonanie czeka jeszcze Truszków.

Do wymiany idą również przewody zasilające oprawy, wysięgniki. Zainstalowany ma zostać także nowy system sterowania oprawami oświetlenia ulicznego.

 

Kompleksowa modernizacja infrastruktury oświetlenia ulicznego pochłonie 3,8 mln zł. Na jej przeprowadzenie gmina Opole Lubelskie otrzymała 90-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak podają gminni urzędnicy, realizacja inwestycji przyczyni się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery i zużycia energii o 70 procent. Ma to się przełożyć na oszczędności dla gminy na poziomie ok. 400-500 tysięcy złotych rocznie.

- Zakładając, że prawie 100 procent kosztów inwestycji stanowi dofinansowanie zewnętrzne to wkład własny z budżetu gminy powinien zwrócić się w ciągu jednego roku działania nowego systemu oświetlenia ulicznego  – mówi Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy