Reklama

Reklama

Opole Lubelskie: Tablica z nazwą "Plac Świętego Jana Pawła II" odsłonięta (ZDJĘCIA, VIDEO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Była uroczysta msza święta, przemówienie burmistrza i występy artystyczne. Brzydka pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom Opola Lubelskiego w licznym udziale w uroczystości.

Reklama

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, po której korowód z pocztami sztandarowymi gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz szkół podstawowych z terenu gminy Opole Lubelskie. Licznie przybyli także mieszkańcy miasta i zaproszeni goście. Nawet niesprzyjająca pogoda ich nie zniechęciła.


Uroczystego odsłonięcia tablicy z nową nazwą "Plac Świętego Jana Pawła II" dokonał Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego i Dariusz Stachowicz, przewodniczący Rady Miejskiej.


- Dzięki rewitalizacji miejsce to zyskało nowy blask, w krótkim czasie stało się głównym punktem reprezentacyjnym naszego miasta. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim państwu za obecność podczas dzisiejszej uroczystości. Opole Lubelskie w samym centrum miasta zyskuje dziś nowe miejsce pamięci. Dbajmy o nie wspólnie i szanujmy, odwiedzając od dziś „Plac św. Jana Pawła II” - mówił Sławomir Plis.

Od momentu rewitalizacji centrum miasta dawny Skwer Miejski stał się swoistym centrum kulturalnym Opola Lubelskiego. To właśnie tu odbywają się uroczystości patriotyczne czy kiermasze świąteczne.


Po krótkim wystąpieniu burmistrza przyszedł czas na część artystyczną. Pierwsza zaprezentowała się Ewelina Benga – instruktor OCK oraz Grażyna Lech, która odczytała swój wiersz poświęcony Janowi Pawłowi II, a na koniec Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Powiśloki zaśpiewał "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II. Zgromadzeniu na Placu mieszkańcy wtórowali.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy