reklama
reklama

Opole Lubelskie szykuje się do sprzedaży węgla

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: AC

Opole Lubelskie szykuje się do sprzedaży węgla - Zdjęcie główne

- Według informacji ministerstwa aktywów państwowych około 90 procent samorządów na Lubelszczyźnie jest zainteresowanych taką współpracą – mówił w sobotę na konferencji prasowej w Ożarowie Drugim poseł Jan Kanthak. Na zdjęciu z burmistrzem Opola Lubelskiego Sławomirem Plisem | foto AC

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskieGłówny skład węgla będzie mieścił się w Ożarowie Drugim. A samą sprzedażą ma zając się Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Lada dzień mieszkańcy będą mogli zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel.
reklama

reklama

W minionym tygodniu weszła w życiu ustawa węglowa, dotycząca preferencyjnego zakupu węgla przez prywatnych odbiorców. W jego dystrybucji pomóc mają samorządy, które do końca kwietnia przyszłego roku będą mogły kupować węgiel i sprzedawać go swoim mieszkańcom.

 

- Według informacji ministerstwa aktywów państwowych około 90 procent samorządów na Lubelszczyźnie jest zainteresowanych taką współpracą – mówił w sobotę w Ożarowie Drugim poseł Jan Kanthak.

reklama

- To nie jest trudna biurokracja, aby partycypować w tego typu sprawie. Większość gmin posiada spółki komunalne, tak jak Opole Lubelskie, posiada place, wagi, które mogą być wykorzystane do tego, aby dystrybuować węgiel – podkreślał.

 

Gminy miały trzy dni robocze na zgłoszenie swojego udziału w dystrybucji węgla. Termin rejestracji mija we wtorek o północy. Opole Lubelskie formalności dopełniło w piątek. Teraz oczekiwać musi na kontakt od spółek państwowych zajmujących się dystrybucją.  

reklama

 

Władze gminy Opole Lubelskie wybrały już miejsce, gdzie sprzedawany będzie węgiel. To mieszczący się w Ożarowie Drugim Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Tu będzie mieścił się główny skład.

- Mamy miejsce, mamy plac, mamy odpowiedni sprzęt załadunkowy, wagę i oczywiście zasoby ludzkie tak, aby można było wykonać to zadanie sprawnie - mówi Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego, który liczy na duże zainteresowanie ze strony mieszkańców zakupem węgla. Według danych w całej gminie jest ponad trzy tysiące gospodarstw opalanych węglem.

reklama

 

W przyszłym tygodniu gmina ma udostępnić mieszkańcom wnioski dotyczące zapotrzebowania na węgiel.

- Na podstawie tego wniosku, który będzie podlegał weryfikacji, będzie wydawane zaświadczenie i z nim mieszkaniec będzie udawał się do PSZOK-u. Na tej podstawie będzie mógł dokonać zakupu węgla – objaśnia burmistrz Opola Lubelskiego.

Cena za tonę ma nie przekraczać 2 tys.zł. Za taką cenę węgiel kupować będą mogły gospodarstwa, którym przysługuje dodatek węglowy. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama