- Uczestnicy musieli wykazać się znajomością fonetyki, frazeologii, słowotwórstwa oraz składni naszego języka. W teście, który rozwiązywali, mogli popełnić tylko dwa błędy. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się ośmiu uczniów. Finaliści zainspirowani określonym obrazkiem musieli wymyślić opowiadanie i nadać mu tytuł. Liczyła się kreatywność i stosowanie zasad poprawnej polszczyzny - przekazują szkolne organizatorki konkursu - Anna Kłak i Beata Ryszkowska-Stefanek.
Zdobywcy tytułów Mistrzyni i Mistrza Poprawnej Polszczyzny 2025:
Karolina Śmiech (kl. 8b) – opiekun Beata Ryszkowska‑Stefanek
Ignacy Kopeć (kl. 2b) – opiekun Barbara Kania
Oboje uplasowali się w gronie 41 laureatów z całej Polski. Ich kreatywne opowiadania, inspiracja zaproponowanym obrazkiem, wyróżniały się poprawnością językową i oryginalnością fabuł.
Finaliści konkursu:
Szymon Grajper (1b)
Cezary Lear (1c)
Jakub Kawałek (2a)
Alan Kaźmierczak (2b)
Kacper Gwardyś (2b)
Aleksander Grzeszczak (5b)
Wyróżnienia otrzymało 16 uczniów:
Wojciech Słotwiński (1b), Antonina Mianowana (1c), Krzysztof Kosiak (2a), Aleksandra Kojtych (2a), Helena Czapla (2a), Antoni Sochaj (2a), Natan Pyśniak (2b), Jan Kowalczyk, Jakub Troczyński, Mateusz Czarnota, Jan Krupa, Julia Czerepak, Emilia Kosiak (3b), Dominika Mirosław (6a), Kajetan Osuch (7b) i Laura Borkowska (8b).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Karolinie i Ignacemu, którzy udowodnili, że posługiwanie się piękną i poprawną polszczyzną może być prawdziwą pasją.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.