Reklama

Reklama

Opole Lubelskie: Gmina kupuje drugiego busa dla niepełnosprawnych (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Zakupionym rok temu busem dowożeni są niepełnosprawni uczniowie do szkół. Niebawem nowym samochodem jeździć na zajęcia będą osoby starsze i niepełnosprawne.

Reklama

 

Gmina Opole Lubelskie zamierza kupić drugiego busa. Tym razem z myślą o Centrum Usług Społecznych i jego podopiecznych.  Do tej pory gminna jednostka nie miała własnego środka transportu, którym mogłaby przewozić niepełnosprawnych do Dziennego Domu Pomocy Społecznej czy osoby starsze na zajęcia terapeutyczne i warsztaty odbywające się w świetlicach środowiskowych. CUS zmuszone było do korzystania z usług przewoźników zewnętrznych, wydając rocznie na ten cel ok. 100 tys.zł.

 

Na zakup nowych czterech kółek samorząd dostał pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomieścić ma 18 osób, jedno miejsce przeznaczone będzie dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

W środę miało miejsce przekazanie dofinasowania. Prezes PRFON wręczył burmistrzowi miasta symboliczny czek opiewający na ponad 150 tys.zł.

Zdaniem Krzysztofa Michałkiewicza, prezesa PFRON, sytuacja osób niepełnosprawnych w województwie lubelskim jest szczególnie trudna, z uwagi, że większość tych osób mieszka w małych miejscowościach i na terenach wiejskich. Dlatego też wymagają takie regiony szczególnej troski i zaangażowania ze strony instytucji rządowej, jaką jest PRFON.

- Jedną z potrzeb osób niepełnosprawnych są potrzeby transportowe. Sąd nasza radość i nacisk, jaki kładziemy na rozwiązywanie problemów komunikacyjnych osób niepełnosprawnych - podkreślał w Opolu Michałkiewicz.

 

Burmistrz przyznaje, że do tej pory samorząd Opola Lubelskiego nie inwestował w środki transportu przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, starszych. Jest to pierwsza tego typu inwestycja. Jej łączny koszt sięgać ma ok. 220 tys.zł.

- I to też jest przełomowy moment dla naszego samorządu. Pamiętamy o tych osobach, wspieramy i chcemy, żeby jak najlepiej mogły korzystać ze wsparcia ze strony rządu i państwa – zapewniał Sławomir Plis.

 

W ub.r. gmina kupiła 18-osobowego busa dla Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Dowożeni są nim na zajęcia lekcyjne niepełnosprawni uczniowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy