Reklama

Reklama

Opole Lubelskie: Ekologiczny Las Jedynki (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Ekologiczny Las Jedynki już rośnie i co chwilę przybywa w nim drzew. Każdy może zostać opiekunem drzewa w Jedynce. Wystarczy przynieść do szkoły drzewko - nie ma znaczenia, jakie.

Reklama

Sadzenie drzewek przy szkole jest jednym z elementów projektu "Eko Lider LGD" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Owocowy Szlak". Do programu zgłosiło się 11 szkół podstawowych z naszego regionu. 

Przy SP 1 pierwsze drzewka posadzili sami uczniowie wraz z panią Krystyną Flisiak, opiekunką programu w Jedynce. 

- W projekcie Eko Lider zaplanowaliśmy sobie dwa zadania. Posadzenie lasu i "Ścieżka ekologiczna", która będzie się zaczynała przy zegarze słonecznym przed szkołą - mówi pani Krystyna. - Ścieżka będzie miała charakter dydaktyczny i edukacyjny. Chcemy uświadomić uczniom problem z postępującymi zmianami klimatu i zasygnalizować, że trzeba coś z tym zrobić - dodaje. 

Towarzyszyliśmy uczniom w czasie wyznaczania ścieżki. Wraz z leśnikiem, panem Krzysztofem, uczniowie klasy V i VII oznaczali rosnące wokół szkoły drzewa, przy których umieszczone zostaną tabliczki z ich nazwami w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Na "Ścieżce ekologicznej" zaplanowana jest też łąka kwiatowa.

- Uczniowie przynoszą różne drzewka. W sadzeniu naszego lasu wzięli też udział członkowie Klubu Seniora CZAS z Opola Lubelskiego - mówi Krzystyna Flisiak. 

Każdy może przynieść do Jedynki drzewko i posadzić je w Ekologicznym Lesie przy szkole. Akcja trwa.


Cała akcja ma na celu zainteresowanie uczniów ekologią, rozbudzanie w nich proekologicznych postaw, ale też przekazywanie wiedzy o ochronie środowiska i zmianach klimatu. Nacisk położony został na wpływ drzew na nasze życie.


Na zwycięską szkołę czeka nagroda - zielona klasa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy