Reklama

Reklama

Opole Lubelskie: Buczek odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: AC

Opole Lubelskie: Buczek odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej  - Zdjęcie główne

19 maja Marcin Buczek odwołany został z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim | foto AC

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Powodem miała być utrata zaufania. - To próba odwrócenia uwagi od podwyżki opłaty za śmieci – komentuje radny Marcin Buczek.

Reklama

Wniosek w sprawie odwołania Marcina Buczka z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim wraz z projektem uchwały wprowadzony został do porządku obrad niespodziewanie, na ostatniej sesji, która odbyła się w miniony czwartek. Podpisało się pod nim dziewięciu radnych: Dariusz Stachowicz, Radosław Śpiewak, Zofia Stępniak, Waldemar Bryś, Wiesław Gałek, Małgorzata Strzelecka, Katarzyna Woś, Adam Adamczyk i Dominik Kępiński.

„Wyjaśniamy, iż powodem złożenia wniosku o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego jest utrata zaufania” – napisali zdawkowo radni.

 

Marcin Buczek zapewnia, że liczył się z tym, że może zostać w każdej chwili odwołany. Dziwi się tylko, że tak długo zwlekano z decyzją.

- Spodziewałem się, że zostanę odwołany zaraz po sesji na której sprzeciwiałem się nieskromnym podwyżkom płac włodarzy – mówi Marcin Buczek, radny RM w Opolu Lubelskim.

Jego zdaniem, to nie przypadek, że zrobiono to na ostatniej sesji poświęconej m.in. podwyżkom opłat za śmieci, którym był przeciwny.  

- Decyzja o zmianie przewodniczącego to próba odwrócenia uwagi od tego problemu – twierdzi.

 

Z odwołaniem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim nie było problemu, bo PiS ma większość w radzie. Samo głosowanie było tajne. 10 radnych zagłosowało za odwołaniem Buczka, przeciwko było czterech, jeden wstrzymał się od głosu.

Od razu wybrany został nowy wiceprzewodniczący. Został nim Dominik Kępiński.

 

Więcej w kolejnym wydaniu Wspólnoty Opolskiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy