Reklama

Reklama

Nowy wóz już ochrzczony. Czego brakuje do szczęścia ochotnikom z Puszna?

Opublikowano: śr, 25 sie 2021 08:43
Autor:

Nowy wóz już ochrzczony. Czego brakuje do szczęścia ochotnikom z Puszna? - Zdjęcie główne

Burmistrz Opola Lubelskiego wystąpił w roli ojca chrzestnego nowego samochodu. Przeciął wstęgę i szampanem dokonał świeckiego chrztu wozu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Z poświęceniem nowego samochodu cierpliwie czekali ponad rok, aż pandemia na to pozwoli. Gdy już nastał ten dzień, w kościele na Stara polała się woda święcona, a pod remizą szampan.

Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna w Pusznie Godowskim to jedna z trzech jednostek z gminy Opole Lubelskie,  która działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jednostka bardzo aktywna, którą widać w powiecie i, co ważne, dobrze wyposażona.

Rok temu w strażnicy pojawił się kolejny wóz ratowniczo-gaśniczy. Tym razem średni typu STAR 244. Choć nie jest fabrycznie nowy, to ochotnicy i tak się cieszą. Bo o takim właśnie używanym samochodzie marzyli.

- Mamy 10-letniego Mercedesa w bardzo dobrym stanie. Ale jak są pożary lasów, to szkoda go niszczyć, bo gałęzie rysują karoserię. Chcieliśmy mieć taki samochód "przeprawowy", żeby wszędzie można było nim dojechać i żeby lepszego sprzętu nie niszczyć – wyjaśnia Piotr Pietroń, prezes OSP w Pusznie Godowskim.

Star ma 23 lata. Wyjeżdżał już do parku akcji. Ostatnio podczas usuwania skutków nawałnicy, która przeszła w czerwcu przez powiat.

- Sprawuje się bez zarzutów i oby dalej tak służył – przyznaje.

Kosztował 40 tys.zł. Gmina dołożyła połowę pieniędzy, powiat dorzucił ponad cztery tysiące, a resztę stanowiły środki własne. Ochotników wsparły też wioski, które przekazały pieniądze z funduszu sołeckiego - Puszno Godowskie, Puszno Skokowskie, Ludwików, Stanisławów, Franciszków i Truszków.

- To kolejna bardzo ważna inwestycja przyczyniająca się do poprawy warunków pracy strażaków oraz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców – przyznaje Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego, który gratuluje wszystkim druhom aktywności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i dziękuje za pracę i dbanie o życie i zdrowie mieszkańców.

W tej kadencji gmina Opole Lubelskie na wsparcie jednostek OSP przeznaczyła ponad dwa miliony złotych. Gros tych środków poszło na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek w Opolu Lubelskim, Kluczkowicach i Wrzelowcu.

Dziś ochotnikom z Puszna Godowskiego do szczęścia brakuje już tylko nowego garażu. W tym, który mają, zrobiło się za ciasno. Pierwsze prace ruszyć mają jeszcze w tym roku.

 

Więcej informacji w najnowszym wydaniu Wspólnoty Opolskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy