reklama
reklama

Nie bądź obojętny! Reaguj!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Sierszak MSWiA

Nie bądź obojętny! Reaguj! - Zdjęcie główne

foto Michał Sierszak MSWiA

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie8 października rozpoczęła się ogólnopolska kampania "Dzieciństwo bez przemocy". Włączyli się w nią również policjanci z powiatu opolskiego.
reklama


Akcja ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Organizowane są działania edukacyjne zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne, których celem jest przede wszystkim uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w naszym kraju, wspieranie tych osób, które reagują na przemoc wobec dzieci, promowanie idei rodzicielstwa i propagowanie systemowych rozwiązań, których zadaniem jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem.


Organizatorem akcji jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na rzecz Ochrony Dzieci, a jej głównym partnerem jest Rzecznik Praw Dziecka.

Akcja będzie miała swój finał 19 listopada, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki publiczne w całej Polsce będą symbolicznie podświetlone na czerwono. Ma to przypominać o wadze problemu przemocy wobec dzieci i konieczności natychmiastowego działania. 

reklama

Kampania skupia się na trzech głównych obszarach:


- to RODZICE, którzy są najważniejsi w zapewnieniu swojemu dziecku dzieciństwa pozbawionego przemocy, powinni budować bezpieczną więź z dzieckiem, rozumieć jego potrzeby, muszą być uważni i szanować podmiotowość swojej pociechy; kampania ma wspierać rodziców w wychowaniu dziecka bez krzywdzenia;


- REAGOWANIE, czyli wrażliwość osób, które są świadkami przemocy wobec dzieci, ich gotowość do reagowania i działania, wiedza, jak prawidłowo zareagować - to wszystko może ocalić zdrowie, a nawet życie dziecka;


- rozwiązania - głównie legislacyjne ("ustawa Kamilka" z 2023 r.) to ogromny krok na drodze do walki z przemocą wobec dzieci; akcja ma na celu wsparcie rządzących w rozpoznawaniu obszarów, które trzeba poprawić i w stworzeniu ogólnopolskiej strategii, która pozwoli chronić dzieci. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama