Reklama

Reklama

Łaziska podsumowały akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łaziska podsumowały akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę - Zdjęcie główne

Bożena Watras, dyrektor OPS w Łaziskach W 2001 i w 2010 r. gmina Łaziska otrzymała pomoc po powodzi. Mieszkańcy doznali wtedy wielu szkód, akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przyszła nam z pomocą, od tego czasu i my włączamy się w ich działania. Nasza współpraca owocuje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Mieszkańcy gminy Łaziska potrafią pomagać. Licznie wzięli udział w zimowej akcji pomocowej dla potrzebujących dzieci.

Reklama

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Łaziskach posypały się wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2021. Radni i sołtysi otrzymali symboliczne imienne podziękowania.

- W wyniku tej zbiórki zebrano odzież, zabawki, słodycze, środki czystości i higieny osobistej, żywność długoterminową, ziemiopłody. Oszacowano tę ilość na 6276 kg - mówi Bożena Watras, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaziskach.
W akcję tłumnie zaangażowali się mieszkańcy całej gminy.
- Ta akcja w nielicznych gminach odbywa się tak, jak u nas, że wszyscy mieszkańcy są zaangażowani. Bez państwa pomocy ta akcja by się nie odbyła - mówił na sesji Karol Grzęda, wójt gminy Łaziska. - Mówi się o tym, że ze względu na tę powódź, która nas dotknęła, potrafimy być wdzięczni za pomoc i zauważyć, że ktoś potrzebuje pomocy - dodał.
Mieszkańcy gminy Łaziska pomagają innym od 2001 roku, po powodzi, która spowodowała wiele szkód. Sami otrzymali wówczas ogromną pomoc, po czym bardzo zaangażowali się w działania akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Gmina otrzymała nawet tytuł przyjaciela akcji.
- Wieloletnia przyjaźń i współpraca owocuje. Otrzymaliśmy też wsparcie np. logistyczne podczas pomocy uchodźcom z Ukrainy - wyjaśnia Wartas.
W pomoc dzieciom zaangażowały się również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, a także Szkoła Podstawowa oraz Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Łaziskach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy