Reklama

Reklama

Kowala Druga: Z budową chodnika i drogi do boiska nieprędko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AC

Kowala Druga: Z budową chodnika i drogi do boiska nieprędko - Zdjęcie główne

W ramach inwestycji zaplanowano budowę 1,9 km odcinka chodnika przy drodze powiatowej, zaczynając od skrzyżowania z drogą relacji Poniatowa – Wąwolnica | foto AC

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie A to dlatego, że zanosi się na unieważnienie przetargu.

Reklama

Trzy firmy przystąpiły do przetargu dotyczącego przebudowy dróg i chodników w Kowali Drugiej. Niestety każda złożona oferta jest wyższa od zaplanowanych w budżecie gminy Poniatowa środków na realizację tej inwestycji. A jest to 1,4 mln zł. Tymczasem najtańsza oferta firmy Hydro-Bruk z Cholewianki sięga 2,2 mln zł.

 

Żeby rozstrzygnąć przetarg, radni musieliby dokonać zwiększenia puli środków przeznaczonych na budowę chodnika i drogi wewnętrznej w Kowali Drugiej. A na to raczej się nie zanosi.

- Ogłosimy kolejny przetarg, z uwagi na to, że oferty, jakie wpłynęły w pierwszym przetargu, są dużo droższe, niż się spodziewaliśmy. Jeśli sytuacja się powtórzy, to będziemy zmuszeni zmienić zakres zadania. Zmniejszyć go – zaznacza Paweł Karczmarczyk, burmistrz Poniatowej.

 

W ramach inwestycji zaplanowano budowę 1,9 km odcinka chodnika przy drodze powiatowej, zaczynając od skrzyżowania z drogą relacji Poniatowa – Wąwolnica. Ujęta została również przebudowa ponad 160-metrowego odcinka drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do boiska oraz przebudowę miejsc parkingowych przy szkole.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy