Reklama

Reklama

Konkurs plastyczny "Mój Święty Mikołaj" i Festiwal Kolędniczy w Poniatowej

Opublikowano: czw, 25 lis 2021 21:12
Autor: | Zdjęcie: CKPiT Poniatowa

Konkurs plastyczny "Mój Święty Mikołaj" i Festiwal Kolędniczy w Poniatowej - Zdjęcie główne

foto CKPiT Poniatowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej zaprasza wszystkie dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z gminy Poniatowa i z powiatu Opolskiego do udziału w konkursie plastycznym i festiwalu kolędniczym.

Reklama

Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny

Pierwsze wydarzenie - bożonarodzeniowy konkurs plastyczny "Mój Święty Mikołaj" jest skierowany do dzieci i młodzieży ze wszystkich placówek oświatowych z gminy Poniatowa. Uczestnicy mają przedstawić Świętego Mikołaja tak, jak oni sobie go wyobrażają. Konkurs ma na celu rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych u dzieci i młodzieży. 

Organizatorzy wyznaczą jury, które oceni prace zgodnie z kategoriami wiekowymi:

  • przedszkolaki,
  • szkoła podstawowa - klasy I-III,
  • szkoła podstawowa - klasy IV-VII,
  • szkoła podstawowa - klasy VII-VIII.
Prace należy do 23 grudnia dostarczyć do siedziby Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej przy ul. Fabrycznej 1. Wyniki ogłoszone zostaną 3 stycznia 2022 r., a 6 stycznia odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień, które zostaną przyznane w każdej kategorii wiekowej. 

Jakie są dozwolone techniki wykonania prac?

Malarstwo i rysunek, kolaż - wydzieranka (ale prace wyklejane makaronem i kaszą nie będą przyjmowane). Obowiązuje format A3, ale dla przedszkolaków dopuszczalny jest też format A5. Można też wykonać pracę przestrzenną, ale maksymalna jej wielkość to 50 cm.

Każdy uczestnik może dostarczyć po jednej pracy z każdej z powyższych kategorii.

Na co jurorzy będą zwracać uwagę podczas oceny prac? Przede wszystkim na oryginalne pomysły, indywidualny charakter pracy. Ale ważny będzie też ogólny wyraz artystyczny, estetyka i technika wykonania, stopień trudności pracy, materiał wykorzystany do pracy i zgodność z założeniami konkursu. 

 

Festiwal kolędniczy

Festiwal Kolędniczy Poniatowa 2022 r. odbędzie się z kolei 30 stycznia 2022 r., tym razem w Kinie "Czyn" w Poniatowej. Udział w nim mogą wziąć soliści i zespoły z całego powiatu Opolskiego. Organizowany jest on także przez CKPiT i ma na celu m.in. kultywowanie bożonarodzeniowych zwyczajów oraz popularyzację form teatralnych jak np. jasełka i herody, ale też dorobku artystycznego solistów teatralnych i wokalnych. 

Uczestnicy Festiwalu mogą zaprezentować trwające do 30 minut jasełka albo herody. Może to być też maksymalnie 15-minutowa kolęda lub pastorałka. 

Zgłoszenia można składać w formie papierowej (w biurze CKPiT przy ul. Fabrycznej 1 w Poniatowej) albo elektronicznej (skan lub zdjęcie wypełnionych i podpisanych dokumentów należy wysłać na adres e-mail: [email protected]) do 17 stycznia 2022 r. Każdy uczestnik Festiwalu dostanie dyplom oraz pamiątkowy upominek za udział.

 

Wszystkie informacje dotyczące konkursów dostępne są pod numerem tel. 81 820 45 54 i adresem e-mail: [email protected] 

Regulaminy i karty zgłoszeniowe pobrać można ze strony internetowej Organizatora: www.ckpit.poniatowa.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy