reklama
reklama

Kluczkowice: Warsztaty plastyczne dla dzieci (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskieUczniowie z Ratoszyna Drugiego i Granic wzięli udział w warsztatach plastycznych. Wielu z nich ujawniło swoje artystyczne talenty.
Reklama lokalna
reklama

W miniony poniedziałek (17 października) w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach uczniowie z Granic i Ratoszyna Drugiego wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziła Jadwiga Religa kustosz Muzeum.
Zajęcia podzielone były na dwa bloki - teoretyczny i praktyczny.

Rozpoczęło się od prezentacji technik malarskich. Dzieci zdobyły informacje o sposobach malowania, o rodzajach i składach farb, podłożach do malowania, rodzajach pędzli, zabezpieczeniach i oprawach obrazów. Przy okazji mogły też zobaczyć dzieła prawdziwych artystów, które można podziwiać na czasowych wystawach Muzeum - prace doktora Pawła Jankowskiego oraz portrety Legionistów wykonane w oleju przez Piotra Rafałko.

W drugiej części uczniowie wykazywali się własną twórczością. Mieli za zadanie stworzenie - techniką pastelową - pracy przedstawiającej Wrzelowiecki Park Krajobrazowy. Wyszło wyśmienicie, a praca przebiegała w przyjemnej i twórczej atmosferze.

- Młodzi artyści tematów do malowania szukali bezpośrednio z widoków z okna na park przypałacowy, ze zdjęć pejzażowych wykonanych przez naszych utytułowanych regionalnych fotografów albo z własnej wyobraźni. Powstały bardzo ciekawe i różnorodne parce, uczestnicy wykazali się dużą inwencją twórczą, pomysłowością i zacięciem artystycznym - chwali uczestników Jadwiga Religa, kustosz Muzeum.

Niektóre dzieci po raz pierwszy odwiedziły Muzeum, ale - jak mówią - bardzo im się podobało. W większości lubią one prace plastyczne, zwłaszcza rysowanie.


- Na warsztatach nauczyłem się o technikach malowania, jak wykonywać prace. Miły dzień w pięknym pałacu w Kluczkowicach. Zastanowię się, czy nie chodzić na jakieś zajęcia plastyczne, bo to jest fajna atrakcja - mówi Michał Madejek.

- Warsztaty mi się podobały, bo dowiedziałam się dużo. Najbardziej zapamiętam, jakie są pastele suche i mokre. Pastele suche to delikatność i sypkość miękkich pasteli, a także łatwość pokrywania nimi powierzchni, powoduje, że nadają one trochę malarski charakter pracy nad rysunkiem. Mokre pastele zostawiają intensywny, wyraźny kolor - chwali się zdobytą wiedzą Maja Bałasek.

Na zakończenie mogli się posilić. Organizatorzy nie zapomnieli o poczęstunku.

- Celem warsztatów malarskich jest edukacja ekologiczna – zamiennie nazywana środowiskową. Przez wieloaspektowe i
interdyscyplinarne podejście chcemy uwrażliwiać na problemy i zagrożenia środowiskowe, uświadamiać dzieci i młodzież o ich przyczynach i skutkach, uczyć metod ich rozwiązywania oraz odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, a także mobilizować do czynnego podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Poprzez ten projekt chcemy wzbudzić i kształtować postawę szacunku dla przyrody oraz zrozumienia założeń zrównoważonego rozwoju, również w bezpośrednich działaniach dla przyrody - podsumował warsztaty Michał Kramek, prezes Stowarzyszenie Niezłomna Polska - Dobre Słowo. 

Warsztaty zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Niezłomna Polska - Dobre Słowo z Poniatowej we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Opolu Lubelskim i Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach.

Zajęcia zostały sfinansowane z projektu „Kierunek Lubelskie!!! Krajobrazy Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego”, współfinansowanego z budżetu Województwa Lubelskiego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama