W plenerowych warsztatach brali udział najmłodsi uczniowie ze szkół w Opolu Lubelskim, Józefowie nad Wisłą i Kluczkowicach.
- Uświadamialiśmy dzieciom, że pszczoły mają ogromne znaczenie dla człowieka i całej przyrody. Są gatunkiem strategicznym dla zapylania roślin, a produkty pszczele m.in. miód są wykorzystywane jako środki wspomagające w leczeniu wielu chorób – mówi Jadwiga Religa, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach.
Zajęcia prowadzili pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie, Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, Nadleśnictwa Kraśnik, Technikum Ogrodniczego w Kluczkowicach oraz opolskiego starostwa.
- Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią, zostaliśmy zmuszeni do zmiany formy warsztatów, większość zajęć odbywała się w plenerze – dodaje.
Dzieciaki oglądały m.in.prezentację o pszczołach, dzikich zapylaczach i ptakach żywiących się tymi owadami. Poznały rośliny miododajne, pracę pszczelarza i zasady bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać w kontakcie z pszczołami. Zapoznały się również z budową kłody bartniej i ula tradycyjnego. A na zakończenie utrwalały zdobytą wiedzę biorąc udział w grach i konkursach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.