Historyczna przygoda wśród drzew i kurhanów
Celem wyprawy było poznanie tajemnic wczesnośredniowiecznego wału położonego pomiędzy bagnami, który – jak tłumaczą naukowcy – prawdopodobnie chronił i oddzielał przestrzeń osadniczą od pobliskich kurhanów. Na miejscu dzieci mogły zobaczyć nie tylko jak wygląda praca archeologa, ale również zajrzeć do wykopu i obejrzeć odnalezione zabytki.
Jak opowiada kierownik badań, dr Łukasz Miechowicz, Misja Archeologiczna w Chodliku natrafiła m.in. na: bogatą warstwę osadniczą, prawdopodobne pozostałości wczesnośredniowiecznego budynku, liczne fragmenty bogato zdobionych naczyń glinianych, żelazny nożyk oraz fragment glinianego przęślika.
reklama
Edukacja przez przygodę
Podczas wyprawy dzieci mogły nie tylko na własne oczy zobaczyć wykopaliska, ale też dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek o życiu wczesnośredniowiecznych społeczności, o ich rzemiośle, codzienności i tajemnicach, jakie kryją podziemia Chodlika.
Rajd był nie tylko aktywną formą spędzenia wakacji, ale też prawdziwą żywą lekcją historii, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć jego uczestników.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.