reklama
reklama

Karczmiska: Jak nie dać się oszukać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskieJak nie paść ofiarą oszustów? Jakie są metody ich działania? Mieszkańcy Karczmisk już wiedzą, wzięli udział w debacie pt. "Bezpieczny Senior".
reklama

W czwartek, 5 grudnia policjanci z Opola Lubelskiego i z Poniatowej odwiedzili mieszkańców gminy Karczmiska, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. I choć debata odbyła się pod nazwą "Bezpieczny Senior", to uczestniczyli w niej nie tylko seniorzy, ale także inne osoby, które są zainteresowane tematem bezpieczeństwa na terenie swojej gminy. 

W spotkaniu udział wzięli również nadkom. Krzysztof Wciseł, komendant Komisariatu Policji w Poniatowej, podinsp. Marek Kanon, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, st. sierż. Anna Wicha, dzielnicowa dla gminy Karczmiska, Alicja Bełcik, wójt gminy oraz przedstawiciele instytucji, które współpracują z lokalnym samorządem. 

reklama

- Policjanci przedstawili prezentację dotyczącą oszustw metodami na policjanta, pracownika banku, wskazując schematy działania oszustów, które niestety cały czas są modyfikowane. Omówione zostały narzędzia kontaktu społeczeństwa z Policją "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" i aplikacji "Moja Komenda". Uczestnicy debaty dowiedzieli się, gdzie i w jaki sposób można znaleźć kontakt do swojego dzielnicowego, czy też jak dotrzeć do najbliższej jednostki Policji - mówi starszy aspirant Katarzyna Bigos, rzecznik prasowy KPP w Opolu Lubelskim. - Została również przypomniana celowość organizowania wspólnych spotkań, Policji z mieszkańcami, pozwalających na bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną mających na celu rozpoznanie lokalnych zagrożeń i reagowanie na nie - dodaje.

reklama

Policjanci omówili też z mieszkańcami prewencyjną kampanię "A kto tu się podszywa?", przekazali im też ulotki informacyjne, z których mieszkańcy dowiedzą się, jak nie wpaść w sidła oszustów i że najlepszym sposobem na uniknięcie oszustwa jest ostrożność i świadomość.

- Zgromadzeni na debacie zadawali funkcjonariuszom pytania i w efekcie wywiązała się dyskusja, co jeszcze można zrobić i na co zwrócić uwagę, aby nie paść ofiarą oszustów. Osoby zabierały głos i przekazywały swoje uwagi, spostrzeżenia i sugestie, nie tylko w zakresie policyjnych działań - relacjonuje starszy aspirant Katarzyna Bigos.

Ostatnia taka debata w gminie odbyła się w czerwcu, a zagadnienia, które w jej czasie zostały poruszone, zostały zrealizowane, dzięki czemu bezpieczeństwo mieszkańców wzrosło. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama