Reklama

Reklama

Karczmiska: Dla wójta podwyżka pensji, dla mieszkańców podwyżka opłaty za śmieci (ZDJĘCIA)

Opublikowano: pt, 26 lis 2021 17:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Decyzją większości radnych wójt gminy Karczmiska będzie zarabiał teraz ponad 15,5 tys.zł miesięcznie, a każdy mieszkaniec za śmieci segregowane zapłaci 23 zł. Chyba, że skorzysta z bonusu.

Reklama

W piątek Rada Gminy Karczmiska zdecydowała o wysokości wynagrodzenia dla włodarza gminy. Janusz Goliszek dotychczas zarabiał 9020 zł brutto. Teraz jego wynagrodzenie będzie wynosiło 15.576 zł. To najniższe z możliwych, jakie mógł dostać. Na tę kwotę składają się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 8200 zł i trzy dodatki: funkcyjny – 2520 zł, specjalny – 3216 zł, stażowy – 1640 zł.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

Na trzynastu radnych obecnych na sesji za podniesieniem wynagrodzenia opowiedziało się dziesięciu.

- Ciężko jest określić, czy to będzie dobra kwota dla pana wójta. Taka została zaproponowana ze strony organu prowadzącego i za taką głosowaliśmy. Propozycji innej nie było – mówi radny Krzysztof Karaś (PSL).

Żaden radny nie zagłosował przeciwko podwyżce. Od głosu wstrzymało się troje radnych z opozycji.

- Nie kwestionuję, że ustawa wprowadziła taki nakaz jak gdyby podwyższenia wynagrodzeń w samorządach. Ale wewnętrznie mnie to nie przekonuje, że o tyle powinno wzrosnąć wynagrodzenie wójta. To jest znacząca podwyżka w sytuacji, gdy dzisiaj akurat mieszkańcom musimy podnosić opłaty za odpady komunalne. To jakoś nie gra – uważa radny Wiesław Cholewa (PiS).

 

Od nowego roku mieszkańcy gminy Karczmiska zapłacą za śmieci segregowane 23 zł miesięcznie. Jeśli zadeklarują, że na swojej posesji zrobią kompostownik wówczas mogą liczyć na 2 zł bonusu w opłacie za odpady segregowane, czyli płacić będą 21 zł. Obecnie 18 zł. Kto nie segreguje śmieci jeszcze więcej, 46 zł. W tym przypadku podwyżka wynosi 10 zł. Tym samym w gminie Karczmiska od nowego roku będą obowiązywały najwyższe opłaty za śmieci w powiecie opolskim.  

Za podwyżką opłaty śmieciowej zagłosowało sześciu radnych, przeciw było pięciu, dwóch wstrzymało się od głosu.

Przeciwko podwyżce oponowała opozycja.

 

-  Pandemia, rosnąca inflacja, letni kataklizm, który dotknął naszych mieszkańców, przez co uszczuplone zostały ich dochody. Uważam, nie jest to pora na dokładanie im jeszcze większych kosztów. Dlatego nie zagłosowałem za podwyżka. Powinniśmy ludziom ulżyć, a nie im dokładać problemów – tłumaczy Jacek Nowaczek (PiS), przewodniczący Rady Gminy w Karczmiskach.

Imienne wykazy z głosowań w sprawie podwyżki wynagrodzenia dla wójta i opłaty śmieciowej publikujemy poniżej.

 

Tak głosowali radni w sprawie podwyżki wynagrodzenia dla wójta gminy Karczmiska Janusza Goliszka:

ZA – Alicja Bełcik, Krzysztof Karaś, Roman Lipniewski, Grzegorz Rodzik, Agnieszka Siedliska, Michał Walencik, Marcin Jarosz, Janina Janicka, Michał Podgajny, Ryszard Tracz

PRZECIW – 0

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU – Agata Ceglarska, Wiesław Cholewa, Jacek Nowaczek

NIEOBECNI – Bożena Drążewska, Justyna Wciseł

 

Tak głosowali radni w sprawie podwyżki opłaty za wywóz śmieci:

ZA – Alicja Bełcik, Krzysztof Karaś, Roman Lipniewski, Grzegorz Rodzik, Agnieszka Siedliska, Michał Walencik

PRZECIW – Agata Ceglarska, Wiesław Cholewa, Jacek Nowaczek, Michał Podgajny, Ryszard Tracz

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU – Marcin Jarosz, Janina Janicka

NIEOBECNI – Bożena Drążewska, Justyna Wciseł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy