Stowarzyszenie "Dla Ziemi" stara się integrować kobiety, które musiały opuścić swoje dotychczasowe domy i znalazły się w nieznanym sobie wcześniej miejscu. W tym celu zorganizowały warsztaty, na których Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Łazisk razem z kobietami, które trafiły w ich okolice z ogarniętej wojną Ukrainy, stworzyły produkt.
Warsztaty odbyły się w otoczeniu pięknego krajobrazu Sadyby Rozalin.
Co to jest design thinking?
Chodzi o proces tworzenia i produkcji produktu. Organizatorki warsztatów przede wszystkim chciały uświadomić kobietom ich moc sprawczą, ale też pomóc w podjęciu pracy. Ma to też na celu włączenie kobiet do nowego środowiska, do społeczności lokalnej.
Zajęcia pozwoliły paniom lepiej się poznać, obalić panujące stereotypy, inspirować się nawzajem i przy okazji stworzyć produkt.
CZYTAJ TAKŻE: Niesiołowice: Ponad 30 lat wieś czekała na drogę. Za rok mieszkańcy pojadą po nowym asfalcie (ZDJĘCIA)
– Dla mnie te warsztaty były wyzwaniem, bo nie chodziło w nich o to, żebym to ja coś zaprojektowała, ale dała grupie narzędzia i umiejętności, poczucie, że one mogą i umieją to zrobić. Niesamowicie było obserwować potencjał grupy! - mówi jedna z uczestniczek.
- Te warsztaty obudziły w nas kreatywność, Kobiecy Kolektyw ma moc! Każda z nas wiele od siebie dała - dodaję inne panie, które wzięły udział w zajęciach.
Na kolejnych zajęciach panie nauczą się, jak promować stworzony przez siebie produkt. Cały dochód ze sprzedaży produktu przeznaczony będzie na cel społeczny, który uczestniczki wybiorą wspólnie.
Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Kwota dofinansowania wynosi 114 979,00 EURO.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.