Reklama

Reklama

Gmina Łaziska: Tworzyły produkt, integrując się z kobietami z Ukrainy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie 19 i 20 maja w Rozalinie odbyły się warsztaty, których uczestniczki opracowywały koncepcje produktu. Zajęcia skierowane są do kobiet z terenów wiejskich i tych, które doświadczyły uchodźstwa lub migracji.

Reklama

Stowarzyszenie "Dla Ziemi" stara się integrować kobiety, które musiały opuścić swoje dotychczasowe domy i znalazły się w nieznanym sobie wcześniej miejscu. W tym celu zorganizowały warsztaty, na których Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Łazisk razem z kobietami, które trafiły w ich okolice z ogarniętej wojną Ukrainy, stworzyły produkt.

Warsztaty odbyły się w otoczeniu pięknego krajobrazu Sadyby Rozalin.


Co to jest design thinking?

Chodzi o proces tworzenia i produkcji produktu. Organizatorki warsztatów przede wszystkim chciały uświadomić kobietom ich moc sprawczą, ale też pomóc w podjęciu pracy. Ma to też na celu włączenie kobiet do nowego środowiska, do społeczności lokalnej.

Zajęcia pozwoliły paniom lepiej się poznać, obalić panujące stereotypy, inspirować się nawzajem i przy okazji stworzyć produkt.

– Dla mnie te warsztaty były wyzwaniem, bo nie chodziło w nich o to, żebym to ja coś zaprojektowała, ale dała grupie narzędzia i umiejętności, poczucie, że one mogą i umieją to zrobić. Niesamowicie było obserwować potencjał grupy! - mówi jedna z uczestniczek.
- Te warsztaty obudziły w nas kreatywność, Kobiecy Kolektyw ma moc! Każda z nas wiele od siebie dała - dodaję inne panie, które wzięły udział w zajęciach.

Na kolejnych zajęciach panie nauczą się, jak promować stworzony przez siebie produkt. Cały dochód ze sprzedaży produktu przeznaczony będzie na cel społeczny, który uczestniczki wybiorą wspólnie.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Kwota dofinansowania wynosi 114 979,00 EURO. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy