Reklama

Reklama

Gmina Łaziska: Drugie podejście do likwidacji szkoły w Kępie Piotrawińskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: aga

Gmina Łaziska: Drugie podejście do likwidacji szkoły w Kępie Piotrawińskiej - Zdjęcie główne

foto aga

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie To już kolejne podejście do likwidacji Szkoły Podstawowej w Kępie Piotrawińskiej. Dziś (15 lutego) sprawa omawiana była na posiedzeniu Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

Reklama

Członkowie Komisji byli jednomyślni. Wszyscy zagłosowali za dalszym procedowaniem likwidacji Szkoły Podstawowej w Kępie Piotrawińskiej.

W związku z tym niebawem zostanie zwołana sesja Rady Gminy w Łaziskach, na której temat będzie kontynuowany, a radni będą mogli zagłosować za lub przeciw uchwale intencyjnej w sprawie likwidacji szkoły.

Dzieci, które obecnie uczą się w SP w Kępie Piotrawińskiej - wraz z oddziałami przedszkolnymi jest ich łącznie 57 - miałyby pójść do pobliskich szkół gminnych, w Łaziskach i w Kamieniu. Nauczyciele i pracownicy szkoły również otrzymali propozycje pracy w innych placówkach, a dwójka z nich odeszłaby na emeryturę. 

Zamiar likwidacji spowodowany jest przede wszystkim względami ekonomicznymi. Klasy w szkole są nieliczne, co roku uczy się tam mniej dzieci, a budynek jest w bardzo złym stanie. - - Nauczanie realizowane jest w klasach łączonych, a w XXI wieku nie powinniśmy w ten sposób obniżać efektywności kształcenia - mówi Karol Grzęda, wójt gminy Łaziska. 

Przeniesienie dzieci do innych szkół na terenie gminy zwiększy liczebność klas. Poza tym dzieci miałyby zapewniony bezpłatny dowóz do szkoły. To jest ok. 6,5 km, więc czas przebywania dzieci poza domem nieznacznie by się wydłużył. 

Rada Pedagogiczna SP w Kepie Piotrawińskiej wydała pozytywną opinię w związku z likwidacją placówki, a Rada Rodziców - negatywną. 

Więcej na ten temat przeczytasz w kolejnym numerze Wspólnoty Opolskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy