Reklama

Reklama

Gmina Łaziska: 200 lat, Panie Ignacy!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Gmina Łaziska: 200 lat, Panie Ignacy! - Zdjęcie główne

Ignacy Piątek | foto nadesłane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Dziś (18 stycznia) Ignacy Piątek z Kolonii Kamień (gmina Łaziska) obchodzi 100. urodziny. Z tej okazji w kościele pw. św. Tomasza Apostoła i św. Stanisława w Piotrawinie w ostatnią sobotę odbyła się msza święta, w której uczestniczyła rodzina, przyjaciele, znajomi.

Reklama

Byli też przedstawiciele Urzędu Gminy w Łaziskach,  którzy wręczyli córce jubilata, pani Zdzisławie, list z życzeniami od wójta, Karola Grzędy, który niestety nie mógł stawić się osobiście. Pan Ignacy ze względów zdrowotnych również nie mógł wziąć udziału we mszy św.

Ignacy Piątek urodził się 18 stycznia 1922 r. w Miłoszówce. Wraz z żoną, Ewą doczekali się czwórki dzieci – Bogumiły, Zdzisławy, Elżbiety i Stanisława, ośmiorga wnucząt i dziesięciorga prawnucząt. Prawie cała rodzina odwiedziła Pana Ignacego z okazji tegorocznych urodzin.

Z okazji setnych urodzin dla Pana Ignacego posypały się najserdeczniejsze życzenia, m.in. z Kancelarii Premiera   Mateusza Morawieckiego.

- Był Pan świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny – napisał Prezes Rady Ministrów.

- Dane było Panu Ignacemu przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie i bogate życie jest skarbnicą doświadczeń dla wielu pokoleń Polaków, a sędziwy wiek Pana Ignacego jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem – napisał w liście do Jubilata Karol Grzęda.  – To też przeogromna skarbnica prawdy, źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najbliższe Panu osoby – dodał wójt.

Kolejnych 100 lat życia, ale przede wszystkim zdrowia życzy także redakcja Wspólnoty Opolskiej.

Więcej na ten temat przeczytasz w kolejnym numerze Wspólnoty Opolskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy